Web Sayfası Nasıl Geliştirilir?

Web Sayfası Nasıl Geliştirilir?
Web Sayfası Nasıl Geliştirilir?

Web sayfasını geliştirmek web sitelerin arama motorlarında üst sıralamalarda çıkmasını sağlayan ve takipçilerin aradıklarını web site içerisinde daha rahat bulmasını sağlayan ve takipçilerin web site içerisinde gezinti yaparken zevk almasını sağlayan işlemdir. Bugün pek çok web site sahibi kişi, web sitelerini geliştirmenin yollarını aramakta ve bunun için çözüm yolları araştırmaktadır. Bu kapsamda uygulanan yöntemlerin bazıları başarılı olabiliyorken bazıları işe yaramayabiliyor. İşte web sayfanızı geliştirebileceğiniz, işe yarayan çözüm adımları;

Web Sitesi Haritası

Sitenizde yer alan site haritası iki amaca hizmet eder; kullanıcının aradıklarını bulmasına ve arama motoru sıralamanıza yardımcı olur.

Ziyaretçiler için aradıklarını bulma çok önemli bir husustur. Bu sebep ile takipçileri elde tutmanın yolu onlara aradıklarını bulma yardımcı olmaktan geçer. Bu kapsamda web sitesi haritaları hem web sitenizin gelişmesini yarayacak hem de takipçilerinizi elde tutmaya yarayacaktır. Site sahipleri için arama motorlarındaki sıralama ikinci planda gelmelidir. Bu kapsam arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltmek için ziyaretçilerinizin kullanacağı kelimeleri ve ziyaretçilerinizin aradığı kelimeleri kullanın. Kullanıcı için daha az tıklama ve arama motorlarının alaka düzeyinizi göstermesine yardımcı olur.

Hareket Renklerini Arayın

Harekete geçirici mesaj düğmeleriniz için bir vurgu veya kontrast rengi bulun . Örneğin, siteniz ağırlıklı olarak mavi veya açık maviyse, kendine dikkat çekerken, renk paletinizi vurgulayan hoş bir sarı veya sıcak bir turuncu bulun. Kullanıcıya neleri tıklayabilecekleri ve ne zaman yapabilecekleri konusunda daha iyi bir fikir verebilirseniz, risk alma olasılıkları daha yüksektir.

Web Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirin

Mobil cihazlar için uygun bir sitenin “sahip olması gereken” olması gerekiyordu. Artık “sahip olmak” gerekiyor. Google, 21 Nisan’da mobil arama sıralama algoritmasını güncelledi. Mobil uyumlu web sayfaları, mobil arama sonuçlarında mobil cihazlara uygun olmayan sayfalara kıyasla daha üst sıralarda yer alacaktır.

Google’ın bunu yapmasının bir nedeni var. Kullanıcının web sitenize geldiklerinde iyi bir deneyime sahip olmasını isterler. Küçük bağlantıları olan bir siteniz varsa ve siteyi gezinmek zorsa, insanlar sitenizde kalmak istemeyeceklerdir.

Yazar: Teknolojile

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir