SİRİ Nasıl Kapatılır?

SİRİ Nasıl Kapatılır?
SİRİ Nasıl Kapatılır?

SİRİ Nasıl Kapatılır?

iOS Apple cihazlarında yaygın olarak kullanılan ve birçok kişinin işini kolaylaştıran Siri uygulaması kimi kullanıcılar için gereksiz bir uygulama olarak görülüyor. Siri uygulaması İnternet bağlantısı üzerinden kullanıcılarına hizmet veriyor ve sadece Apple cihazları içerisinde yer alıyor. Siri canlı bir kişi değildir. Önceden kayıt altına alınmış kelimeler ile karşısındaki kişinin sorularına cevap vererek işlemleri yerine getirir.

Siri Nasıl Kullanılır?

Siri uygulamasını kullanmak için cihaza sesinizi tanımlamış olmanız gerekiyor. Tanımlama işlemlerinden sonra cihaza hey Siri demeniz Siri uygulamasının aktif olmasını sağlayacaktır. Aktif olma işleminden sonra Siri uygulamasına istediğiniz soruları sorarak robotik olarak kayıt altına alının ses uygulamasından istediğiniz yanıtları alabilirsiniz.

Siri Uygulamasında Neler Yapabiliriz?

Siri uygulamasında birçok işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Bunlardan başlıcaları saat kurmak istiyorsanız sadece hey Siri saati 9’a kur diyerek alarm kurma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer örnek olarak hey Siri annemi ara dediğinizde cihazda annem olarak kayıtlı olan kişiyi direk olarak aramasını sağlayabilirsiniz.

Siri uygulamasına cihazda bulunan tüm uygulamalar için işlem yaptırabilirsiniz. Hey Siri takvimi aç, hey Siri Facebook aç, hey Siri banka uygulamasını aç gibi uygulamaları kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Bir diğer yandan ana düğmeye uzun süreli basılı tutarak Siri uygulamasını aktif hale tekrar getirebilirsiniz. Siri uygulamasını kullanabilmeniz için wifi veya hücresel İnternet ortamının açık olması gerekiyor. Aksi halde kullanımı gerçekleştiremezsiniz.

Siri Uygulamasını Kapatma İşlemleri

Siri uygulamasını kullanmak isteyen kişiler olduğu kadar gereksiz görüp kullanmak istemeyen kişilerde vardır. Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için Ayarlar bölümünden genel sekmesine gelin. Daha sonra erişebilirlik bölümünden ana ekran düğmesinin olduğu alana giriş yapın.

Konuşmak için basılı tutun yazan yerin altında bulunan alternatiflerden bir tanesini seçin. Burada en altta bulunan kapalı bölümünü seçmeniz gerekiyor kapatma işlemleri için. Bu işlemi kapattıktan sonra ana ekran düğmesine basılı tuttuğunuzda Siri aktif olmayacaktır. Sözle olan komut bölümünü kapatmak istiyorsanız yine ayarlar bölümünden Siri ekranına gelerek hey Siri bölümünü kapat seçeneğine tıklamanız kapatma işlemini yerine getirmeniz için yeterli olacaktır.

Yazar: Teknolojile

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir