NatMes Verimerkezi Hizmetleri

NatMes Verimerkezi Hizmetleri

NatMes Verimerkezi Hizmetleri

Amerika’nın California eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde kurulan Mraen Corporation, NatMes ile verimerkezi hizmetleri veriyor.

Amerika, İngiltere ve hatta dünyanın bir çok ülkesinde geeky (bilgisayar kurdu, zeki ancak antisosyal olan) yada nerd (inek öğrenci, çalışkan olan) olarak bilinen insanlar böyle olmadıklarını insanlara ispatlamak için özel davranışlar sergilerler. Ancak NatMes verimerkezinde bu arkadaşlar geeky ve nerd sıfatlarını utanç ile değil büyük bir gururla taşıyorlar!

Bir düşünün, bilgisayarınız, telefonunuz, elektronik akıllı eşyalarınız bozulduğunda kime gidersiniz? Eminiz ki gittiğiniz bu kişilerden 10’da 9’u geeky ve nerd olarak kategorilendirdiğimiz sınıfa girer. İşte bu arkadaşlarda aynen bu şekilde! Ve bu şekilde olmaları yaptıkları işte onların en başarılı olmalarını sağlıyor.

NatMes, domain (alan adı), web hosting (barındırma), vps (sanal sunucu), dedicated server (fiziksel sunucu), websitesi güvenlik hizmetleri, ssl (güvenlik sertifikaları), backup hizmetleri (yedekleme), website tasarımı, e-ticaret siteleri ve arama motoru optimizasyonlarında hizmet veriyor. Şuanda bu okuduğunuz sayfa NatMes’in sunucularında barınıyor.

NatMes Site Dili

NatMes’in websitesi şuanda ingilizce hizmet vermektedir. Ancak websitelerine Türkçe dilini 2019’dan önce ekleyecekler. Ayrıca Türkçe bilen destek elemanları mevcut. Live Chat (Canlı Destek) yada Support Ticket (Destek Bileti) aracılığıyla kendilerine ulaştığınızda, sizinle ilk iletişime kurulduğunda tek bir kelimeyle “Türkçe” yada “Turkish” yazmanız halinde sizi yada destek biletinizi Türkçe bilen bir elemana yönlendiriyorlar.

NatMes Destek

NatMes’e ulaşabilmenin bir çok yolu var. Call Center (Çağrı Merkezi), Live Chat (Canlı Destek), E-Mail (E-Posta) ve Support Ticket (Destek Bileti) üzerinden NatMes’e 7 gün 24 saat ulaşabiliyorsunuz. Live Chat ve Call Center genelde ürün desteği için kullanılmıyor, sizi e-mail, destek bileti yada Knowledge Base (Bilgi Merkezi)’e yönlendiriyorlar.

Destek Bileti üzerinden çok hızlı ve geniş anlatımlı destek veriyorlar. Websitelerinde belirttikleri Destek Bileti maksimum cevap süresi 1 saat.

Alan Adı (Alan adı nedir?)

Alan adını sitemizin adresi olarak düşünmek en kolay anlatım şeklidir. Örneğin bizim sitemizin adresi olan teknolojile.com, sitemizin alan adıdır. Her websitesinin bir alan adına ihtiyacı vardır. Dünyada alan adı kaydı yapan bir çok şirketten biri olan NatMes, bu alanda çok başarılı hizmetler veriyor. Bir çok alan adı uzantısında gizlilik ve geniş güvenlik hizmeti sağlıyor. Alan adlarının kime ait olduğunu sorgulayan websitelerinde ilgili alanların gizliliğini domain privacy (alan adı gizliliği) hizmetiyle sunabiliyorlar. Ayrıca şirketler için özel olarak alan adı güvenliği hizmeti sunarak, şirketlerin haberi olmadan alan adlarının hiç bir şekilde onların panellerinden kaybolmamasını, çalınanamasını garanti altına alıyorlar.

NatMes ana sayfası üzerinde .com, .net, .org dahil olmak üzere çok ucuz fiyatlardan 750’den fazla alan adı kaydı gerçekleştirebiliyorsunuz!

Web Hosting (Web hosting nedir?)

Websitenizin dosya ve verilerini barındıran ve kullanıcıların bu bilgilere ulaşabilmesini sağlayan cihaza “Web Server” (web sunucusu) deniliyor. Web sunucuları tüm verilen toplandığı, saklandığı ve tüm kullanıcıların bu verilere hızlı ve güvenli bir şekilde erişeceği cihazlardır. Dolayısıyla işleri web hosting yani web barındırmadır.

Bir örnek daha vermek gerekirse, bir kullanıcı arama motorunda websitenizi gördükten ve websitenize giriş yapmaya karar verdikten sonra web sitenizin linkine tıkladığında, web server bu kullanıcının hızlı ve güvenli bir şekilde kullanıcının web sitesinin içeriğine, web sitesi sahibinin kodlama yaparak verdiği şekil itibariyle görüntülemesini sağlar.

NatMes son teknoloji, profesyonel web sunucularını dünyanın her kıtasındaki 9 büyük verimerkezinde barındırıyor. Verimerkezleri, 24 saat kesintisiz olarak çalışan bu sunuculara donanımsal güvenlik, internet hattı ve elektrik sunuyor. Böylelikle siteler asla çevrimdışı olmuyor ve 24 saat erişime açık halde ziyaretçilerini bekliyorlar.

NatMes linux ve windows sunucu platformları üzerinde profesyonel kullanıcı panelleri ile web hosting hizmeti sunuyor. Tüm sunucularında kullandıkları SSD diskler ve yüksek internet hatları sayesinde, barındırdıkları websiteleri saliseler içerisinde açılabiliyor. Bunun dışında NatMes şirketlere business hosting olarak adlandırdıkları özel güvenlikli sunucular ile hizmet veriyor. Ayrıca dünyanın en çok kullanılan blog yazılımı olan WordPress için özel olarak optimize edilmiş sunucularıyla WordPress yazılımını adeta fethediyorlar!

Web Security & Backup (Web güvenliği ve yedekleme)

NatMes  web güvenliğinde, dış dünyada varlığı bulunmayan kendilerine ait profesyonel yazılımlarıyla sunucularını koruyup derleyerek tüm sitelerin olması gerektiği gibi hızlı ve güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlıyor. Ayrıca çok özel bir yedekleme hizmetleri mevcut. Otomatik yedekleme hizmetlerini satın aldığınızda sistemlerinin nasıl çalıştığını size anlatıyorlar;

Siz yedekleme hizmetini alıyorsunuz ve kendilerine panel bilgilerinizi veriyorsunuz. (eğer web hosting hesabınızı NatMes üzerinden almadıysanız) İsmini “Puller” (Çekici) koydukları bir sunucuları var. Bu sunucu websitenizin yedeğini oluşturup kendisi üzerine çekiyor. Sonra bu yedeği kendisiyle aynı ağ üzerinde bulunan Fatty (şişko) isimli bir storage (depo) sunucusuna aktarıyor. Fatty’nin internet erişimi yok, sadece local ağ üzerinden diğer sunucular ile belirli parametre ve izinler dahilinde etkileşim kurabiliyor. İnternete hiçbir çıkışı ve girişi olmadığı için tamamen güvende. Fatty sunucusu sizin yedeğinizi aldıktan sonra Puller’a bir emir veriyor. “Ben artık yedeği aldım, sen kendi üzerinden yedeği sil” diyor. Puller internete bağlı bir sunucu olduğundan yedekleri onun üzerinde tutmasına izin vermiyor ve Puller yedekleri siliyor. Peki ya Fatty’e birşey olursa? Fatty her ne kadar şişko olsada aslında yalnız değil. NatMes’in çalıştığı her verimerkezinde bir adet Fatty var ve aslında Puller yedeği tüm Fatty’lere gönderiyor. Birisi arızalansa bile, yedekleriniz tamamen güvende!

Website Design & E-commerce Website (Website tasarımı ve E-Ticaret sitesi)

NatMes’deki geeky arkadaşlar çok ucuz fiyatlara kendi sistemleriyle mükemmel tasarımlar yapıyorlar. Ayrıca yaptıkları E-Ticaret sitelerini binlerce dolarlık garantileri bulunan özel SSL sertifikalarıyla donatarak güvenliklerinden emin oluyorlar. NatMes’ten bir websitesi tasarımı istediğinizde, önce alanınızla ilgili araştırma yapıyorlar. Sonra sizlerden bir ana renk ve bir ara renk seçmenizi istiyorlar. Sonra sizin yada şirketinizin hakkında size detaylı sorular sorup, vizyon ve görev edindiğiniz ilkelere göre başarılı bir websitesi oluşturuyorlar. Size websitenizi oluşurken inceleme ve değişmesini istediğiniz yerlere müdahale etme imkanı sunarak mükemmel bir çalışma sergiliyorlar.

Search Engine Optimization (Arama motoru optimizasyonu)

NatMes, arama motoru optimizasyon hizmetleriyle Google, Yandex ve Bing gibi daha bir çok arama motoruna sitenizi kayıt ederek, bu arama motorlarının düzenli olarak sitenizi ziyaret etmesi ve sitenizi listelemesi için gereken tüm optimizasyon ve ayarları siteniz için başarıyla gerçekleştiriyor. Ayrıca web hosting panellerinde bulunan bir çok araç sayesinde arama motorları sitenizi daha yakından tanıyor ve ziyaretçilerinizin sayısını katlıyor!

NatMes hakkında söyleyeceklerim bu kadar, sizde güleryüzlü ve 24 saat destek alabileceğiniz profesyonel bir şirket ile çalışmak isterseniz, çok yakında Türkçe’de hizmet verecek olan www.natmes.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Teknolojile

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir