Android Otomatik Olarak Nasıl Güncellenir?

 

Android Otomatik Olarak Nasıl Güncellenir?

Android işletim sistemi telefon, tablet, televizyon gibi ürünlerde kullanılan açık kaynağa sahip olup ve devamlı güncellenen veri akışıyla kullanıcılarına hizmet vermektedir. Android işletim sistemi kullanan cihazlara uyumlu uygulamalar yüklenebilir. Bu uygulamalar yayıncı tarafından güncelleme ile son versiyonlarını sistem üzerinden yayınlarlar. Yapılan versiyon güncellemesi bildirim ile bildirilir. Play Store üzerinden girerek uygulamanın son versiyonu indirilip kurulur. Bu işlem otomatik olarak da yapıla bilir. Play Store’nin uygulamalar kısmından ayarlara girerek güncellemeleri otomatik yap seçeneği seçilir. Bu seçenek ile uygulama güncellemesi geldiğinde otomatik güncelleme yapılır. Ancak veri akışı hat üzerindeki internetten sağlanır. Bu durum ücretli veri akışına sebep olabilir. Seçenekler arasında ki kablosuz internet özelliğini seçerek veri ücretlendirmesini engelleyebilirsiniz.

Android Sistem Güncellemesi

İşletim sistemi güncellemeleri yayıncı tarafından yayınlanır. Sistem güncelleme bilgisi bildirim ile bildirilir. Sistem güncellemesini yapmadığınız takdirde cihazınızda yavaşlama

, ısınma gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Ayarlar kısmından son güncelleme indirilerek versiyon sürümü güncellenir. Siz indirmediğiniz taktirde sistem kendisi otomatik güncelleme yapacaktır.

Yazar: Teknolojile

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir