Akıllı Nesneler Nasıl Kontrol Edilebilir?

Akıllı Nesneler Nasıl Kontrol Edilebilir?

Akıllı Nesneler Nasıl Kontrol Edilebilir?

Işıkları söndürdüğünüzde TV’nizdeki sesi kapatan bir lamba veya ofisten çıkarken evinizin klimasını açan bir araba olduğunu düşünün. Şimdi tüm bunlar, Massachusetts Institute of Technology’nin Akışkan Ara yüzleri Laboratuarı tarafından geliştirilen yeni bir uygulama sayesinde mümkündür. Realco Editor, çevrenizdeki akıllı nesneleri birbirine bağlamanıza olanak tanıyan zenginleştirilmiş bir uygulama. Sadece Fastcodesign.com’un aralarında parmağınızla bağlantı kurduğunu belirtti.

Nasıl Kontrol Edilir?

Uygulamada görüntülendiğinde akıllı nesneleri tanımlamak için MIT Media Lab için Pentagram’ın yeni kimliği gibi görünen parmak izi benzeri kodları kullanır. Ardından, söz konusu nesnenin ilgili işlevlerini temsil eden bir literal HTML web sayfasını çağırır ve programı programlayabilmeniz için gadget’a yerleştirir.

Uygulama geliştiricisi Valentin Heun, “Çevrenizdeki her şeyin kontrol edilebileceği bir gelecek hayal edin” dedi. “İnsanlığın derin kökenine gider: biz araç üreticileriyiz. Çevremizdeki dünyayı manipüle etmek için güçlendirici araçlar geliştiriyoruz, ”diye ekledi Heun.

Şu anda, akıllı ev için nesneler tasarlayan Amazon ve Google gibi şirketler, kullanıcıların ihtiyaçlarını tahmin etmeye çalışmak için yapay zeka ve büyük veri kullanıyor: Akıllı termostat Nest’inde, örneğin birisinin hangi sıcaklıktan hoşlandığı. Ama Heun bunun indirgeyici olduğunu söylüyor, çünkü Nesnelerin İnterneti, kullanıcıları çevrelerindeki dünya üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaları için güçlendirmeli.

Uygulama, kullanıcılara akıllı nesneleri yaşamlarında tam olarak kontrol etme gücü vermeyi amaçlamaktadır. Şu anda, uygulamanın karşılaştığı sorun destek. Teknik bilginiz varsa, tüm büyük akıllı nesneler için adaptörler oluşturabilirsiniz.

Yazar: Teknolojile

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir